برگزیده های پرشین تولز

ضدافسردگی ها همش کشکه

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
تیتر خبری که همین امروز منتشر شده :
پایین بودن سطح سروتونین باعث ایجاد افسردگی در افراد نمیشود. یک روانپزشک اهل ولز شمالی ادعا کرده اکثر داروهایی که برای درمان افسردگی وجود دارد بر اساس یک باور غلط به وجود اومدن و مصرف می شن.

بیشتر از این حس ترجمه نیست.

لینک خبر:
لینک

من هم همیشه همین اعتقاد رو داشتم که بی فایده هستن این داروها چون اولا انسان خیلی پیچیده تر از این حرفاست که با یک ماده خلق و خوش عوض شه به نظرم به چندین فاکتور لااقل بستگی داره ثانیا مکرراً دوستان و آشنایان رو دیدم مصرف کردن و هیچ نتیجه ای نگرفتن که هیچ بد ترم شدن
بنابرین منم خوشحالم که تا به حال هیچ دارویی مصرف نکردم.:cool:

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
چون همشون خواب آوره و فرد با خوابیدن زیاد احساس آرامش بیشتری میکند.البته این یکی از دلایلشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اول اینکه بنظرم افسردگی صرفا ی دلیل خاص نداره دوم هر کی هر چیزی میگه نمیشه قبول کرد سریع

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
اول اینکه بنظرم افسردگی صرفا ی دلیل خاص نداره دوم هر کی هر چیزی میگه نمیشه قبول کرد سریع
اون که صد البته ولی خب بی تاثیری این داروها در همه ی این سالها به کسی پوشیده نیست.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
اينا همش تئوري هست! در عمل اثر بخش بوده! خيلي از دارو هاي روانپزشكي توضيح علمي دقيق نداره ولي جواب داده!

Sent from my iPhone using Tapatalk

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
به عنوان کسی که سالهاست دارم این داروها رو مصرف میکنم میگم نظرتون کاملا اشتباهه من سالها افسرده بودم و با همین داروهای ضد افسردگی به زندگی برگشتم
العان 3 ساله دارم سیتالوپرام 40 مصرف میکنم خیلی تاثیرش عالیه روم

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
به عنوان کسی که سالهاست دارم این داروها رو مصرف میکنم میگم نظرتون کاملا اشتباهه من سالها افسرده بودم و با همین داروهای ضد افسردگی به زندگی برگشتم
این دارو های ضد افسردگی میشه بدون نسخه جور کرد؟

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709

خوشحالم که مشکلتون برطرف شده دوست عزیز.
ولی تقریبا مطمئنم که تاثیر داروها نبوده شاید placebo تاثیر گذاشته.

اينا همش تئوري هست! در عمل اثر بخش بوده! خيلي از دارو هاي روانپزشكي توضيح علمي دقيق نداره ولي جواب داده!

خرافات هم دقیقا همینجوری پخش میشه مردم میرن سراغ یه دیوار و دست می کشن و ناله می کنن بعد می گن توضیح علمی نداشت ولی شفا گرفتیم.

Last edited:

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
خوشحالم که مشکلتون برطرف شده دوست عزیز.
ولی تقریبا مطمئنم که تاثیر داروها نبوده شاید placebo تاثیر گذاشته.

خرافات هم دقیقا همینجوری پخش میشه مردم میرن سراغ یه دیوار و دست می کشن و ناله می کنن بعد می گن توضیح علمی نداشت ولی شفا گرفتیم.
دوست عزيز خرافات چيه؟! تمام اينها شواهد علمي هست. اثرات دارو هاي ضد افسردگي اثبات شده! من گفتم دليل و مكانيسمي كه دقيقا چه اتفاقي تو بدن ميوفته هنوز معلوم نيست. فرضيه هايي مطرح هست ولي ١٠٠ تاييد نشده.

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
کشک مزش مشخصه دارو ها هم اکثرا تلخه خواهشا چرت و پرت به مردن تحویل ندید

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
کشک مزش مشخصه دارو ها هم اکثرا تلخه خواهشا چرت و پرت به مردن تحویل ندید

اگر دلیل یا بحثی دارید بفرمایید.
وگرنه به کار بردن کلمات و عباراتی مثل "چرت و پرت" در شأن شما و این تاپیک نیست. بعلاوه اینکه حرف من نیست و چندین پزشک و دانشمند اروپایی و امریکایی تازگی ها فهمیدن...
متشکر.

دوست عزيز خرافات چيه؟! تمام اينها شواهد علمي هست. اثرات دارو هاي ضد افسردگي اثبات شده! من گفتم دليل و مكانيسمي كه دقيقا چه اتفاقي تو بدن ميوفته هنوز معلوم نيست. فرضيه هايي مطرح هست ولي ١٠٠ تاييد نشده.

عوارض منفیشون که صد در صد اثبات شده که وجود داره مگه نه؟ شما حاضری دارویی بخوری که احتمال کمی داره که خوبت کنه ولی 100 درصد می دونی بقیه اعضای بدنت رو داغون می کنه؟

تازه وقتی می گید اثبات شده یعنی اینکه از راه علمی در آزمایشگاه به موثر بودن اون رسیده باشند وگرنه از داده های آماری هیچ چیزی رو نمیشه "اثبات" کرد... مثل همون که تو ریاضی می گیم برای نقض یک قانون ، یک مثال نقض کافیه - ولی برای اثبات چیزی صد هزارتا مثال بر تاییدش هم نمی تونه اونو اثبات کنه.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
اگر دلیل یا بحثی دارید بفرمایید.
وگرنه به کار بردن کلمات و عباراتی مثل "چرت و پرت" در شأن شما و این تاپیک نیست. بعلاوه اینکه حرف من نیست و چندین پزشک و دانشمند اروپایی و امریکایی تازگی ها فهمیدن...
متشکر.

عوارض منفیشون که صد در صد اثبات شده که وجود داره مگه نه؟ شما حاضری دارویی بخوری که احتمال کمی داره که خوبت کنه ولی 100 درصد می دونی بقیه اعضای بدنت رو داغون می کنه؟

تازه وقتی می گید اثبات شده یعنی اینکه از راه علمی در آزمایشگاه به موثر بودن اون رسیده باشند وگرنه از داده های آماری هیچ چیزی رو نمیشه "اثبات" کرد... مثل همون که تو ریاضی می گیم برای نقض یک قانون ، یک مثال نقض کافیه - ولی برای اثبات چیزی صد هزارتا مثال بر تاییدش هم نمی تونه اونو اثبات کنه.
از لحاظ كلينيكي و تجربي ثابت شده كه موثره نسبت به پلاسبو. هيچ دارويي بدون عارضه نيست ولي دارو هاي ضد افسردگي ميشه گفت يه جور انقلاب در درمان افسردگي هست.
در مطالعات آماري از فرضيه صفر استفاده ميكنن. مثلا ميگن فلان دارو مؤثر نيست و سعي ميكنن خلافش رو ثابت كنن.

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
از لحاظ كلينيكي و تجربي ثابت شده كه موثره نسبت به پلاسبو. هيچ دارويي بدون عارضه نيست ولي دارو هاي ضد افسردگي ميشه گفت يه جور انقلاب در درمان افسردگي هست.
در مطالعات آماري از فرضيه صفر استفاده ميكنن. مثلا ميگن فلان دارو مؤثر نيست و سعي ميكنن خلافش رو ثابت كنن.

یه جور انقلاب؟! عجیبه.
من به شخصه با لااقل 50 نفر که دارو مصرف می کردن صحبت کردم قریب به اتفاق همشون به جز دو سه نفر می گفتن هیچ تاثیری نداشته.

در عوض اکثرشون رعشه ی دست و پا ، چاقی یا لاغری ، عرق سرد ، توهم و اختلال خواب و تاری دید و هزار تا مرض جدید پیدا کردن ...

یکیش همین کاربر جناب @Tidus (اگر اشتباه می کنم ببخشید ) می شه از عوارضی که تو اون تاپیک من برام گفتید اینجا هم توضیح بدید؟

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
یکیش همین کاربر جناب @Tidus (اگر اشتباه می کنم ببخشید ) می شه از عوارضی که تو اون تاپیک من برام گفتید اینجا هم توضیح بدید؟
من یادم نمیاد چنین چیزی گفته باشم بهتون ولی از قضا اینجور داروها رو یه مدتی خوردم (2-3 ماه) از وقتی قطع کردم احساس می کنم رگای پیشونیم مدام عین چکش می زنن و اعصابم بهم ریخته. بعد دو سال هنوز که هنوزه این احساس رو دارم.
تنها تاثیرشون رو من خوابیدن و فکر نکردن بود (فکرام خیلی زیاد بود)

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من یادم نمیاد چنین چیزی گفته باشم بهتون ولی از قضا اینجور داروها رو یه مدتی خوردم (2-3 ماه) از وقتی قطع کردم احساس می کنم رگای پیشونیم مدام عین چکش می زنن و اعصابم بهم ریخته. بعد دو سال هنوز که هنوزه این احساس رو دارم.
تنها تاثیرشون رو من خوابیدن و فکر نکردن بود (فکرام خیلی زیاد بود)
باید چیکار کرد پس با افسردگی؟ از اخر بخوریم یا نخوریم؟ اسم دارو میشه بگین

بالا